Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Ramenskiy Grizli Luck Ayu
unka

 

 

grizli_meno

Import Rusko

CHAMPION OF HUNGARY

 

 22.08.2008  -  16.07.2021

 

Rodičia : Ilhan x Rus Grizli Bereginya

 

Zuby : komplet, skus korektný

 

Dysplazia : HD 0/0, ED 0/0

 

Výstavy : 3 x CAC, 1 x BOB najlepší pes plemena

klub.výstava Mochovce - V1,CAC /v konkur.15 psov/

- šampión Maďarska

- 4.miesto na Európskej výstave Celje

 

 

 F O T O G A L É R I A

V I D E O G A L É R I A

 

Ramenski Grizli Luck Ayu / UNKA / k nám prišiel už ako takmer 2 ročný pes. Unka je v spolumajiteľstve s CHS Medzhal Ala.

Je to stredne veľký, kompaktný pes, so silnou kostrou, nádhernou hlavou ktorá je jeho najväčšou prednostou. Unkovi sme nechávali robiť dyspláziu v 2 rokoch s ohromne vynikajúcim výsledkom!Unka je nulový ako na bedrové kĺby tak aj na lakťové! Zdravie a zdravé kĺby sú pre nás veľmi doležité, nakoľko chov na zdravých jedincoch je tá správna cesta! S Unkom sa zúčastňujeme výstav doma aj v zahraničí z jeho výstavných úspechov možem spomenúť napr. 4.miesto na Europskej výstavy v Slovinskom Celje ,prvé miesto v svojej triede na klubovej výstave Skaara , kde rozhodcom bol p. V.Markov z Ruska a kde mal Unka v konkurencii 15 psov!

Otec Unky je Ilhan ktorý je polovičná línia AFI. Je to bojová turkménska línia zo strany Aktasha. Ilhan je nádherný kompaktný pes so silnou kostrou, veľkou úchvatnou hlavou a je strednej veľkosti. Ilhan je víťazom mnohých výstav a šampion Ruska. 

 

ilhan Aktash__Unka__ancestor
 Ilhan  Aktash

 

Matka Unky Rus Grizli Beregynia je veľmi známa z výstav kde dosiahla výnikajúce výsledky. Je matkou veľmi úspešných psov, svetových víťazov, víťazov mnohých výstav. Beregynia je dcérou Altyn Kumli Burguta, ktorý je synom Berguta, vnukom legendárneho Akguša a matky Altyn, ktorá je turkménska sučka a ktorá je matkou veľmi úspešných a doležitých psov pre chov  ako napr. Alar - známy bojovník a reproduktor, Altyn Kumli - G vrh - Ghurdza ktorá je 3 krát ACKA víťazka.

 

burgut_2 Beregnija-_mother_of_Ramenskij_Grizli_Lak_Aju

Povedzme si niečo viac o Akgušovi ku ktorému má náš Unka tiež blízko. 

AKGUŠ je pes, ktorý je známy svojimi víťazstvami nielen v zápasoch, ale aj v exteriérových ringoch, hlavne v Donecku. O tomto psovi sa natočil film „Ochlamon“. V ňom hralo aj niekoľko veľmi známych turkménskych psov: jeho dcéra Akbaj (maj. F.Bolkunova), syn Bergud (maj. A. Nurjagdyjev), ktoré hrali mladého Akguša, Babur (maj. K. Kjarizov) a Bovser (maj. Kjarizov).

 

Akguš sa narodil v r.1985 v Čače od bieleho Čakana s čiernymi znakmi (maj. Kurbanov) a Gojunči (maj. Muchammedov), tiež matka Čakana. Otec Čakana, jeho meno nie je známe, prišiel so stádami tedženského rajónu. Po tom, ako žil nejaký čas v Čači, bol Akguš vyvezený do Kaachky a potom do Ašchabadu, kde sa vo veku dva a pol roka dostal k A. Nurjagdyjevovi, ktorý mu dal také meno, pretože ho pri narodení nazvali Akbajom. Absolvoval mnoho zápasov, trikrát sa stal šampiónom Turkmenistanu. Za svoju zápasnícku kariéru neprehral ani jeden zápas.

 

Bol strednej výšky, asi 74 – 75 cm v kohútiku, mohutný, bielej farby, s veľmi ušľachtilou, nádherne svalnatou, veľmi objemnou hlavou, s plynulým prechodom od čela k papuli, ale s mierne výraznými nadočnicovými oblúkmi. Mal pomerne krátku, veľmi objemnú papuľu, takmer sa nezužujúcu k ňucháču (39 cm pod očami, 356 cm okolo ňucháča). Mal krátky krk s charakteristickou visiacou kožou. Nádherne stavané a svalnaté telo mierne kazil trochu krátky, úzky zadok a s tým spojený postoj zadných nôh. Obvod zápästia bol asi 15 cm.

 

Bol „rozmýšľajúcim“ psom, virtuózne ovládala techniku boja, vďaka čomu porazil väčších a ťažších protivníkov. Vďaka svojej odolnosti a schopnosti rýchlo sa pozbierať, si mohol dovoliť na začiatku zápasu viesť boj nie veľmi aktívne, ale počkal, kým sa súper  unaví a potom prešiel do silného protiútoku. Pritom nebol absolútne agresívny k malým psom a dokonca sa k nim choval trochu pohŕdavo.

 

Akguša spoznáme aj v deťoch a vnukoch, pretože im predal svoj zovňajšok a bojovnú povahu.

 

algush TURK_CH_Akgush_ow_Nuryagdyev_Unka

 

Medzi Unkovych predkov patrí aj veľmi známy pes menom Kelbars / brat Kabura - maj.Chabibulin /. Rodičia Kelbarsa su Dzheihun a Lotty , ktorí sú čisto turkménskej krvi.

 

Rodokmeň Unky:

ilhanilhan

ILHAN

 

hirs Hirs_iz_Sibirskou_Legendy

Hirs iz Sibirskoy Legendy

 

Nuker_c

Nuker (Chingiz,Lipuhin son of  Belka,imp.Turkmenia )

Afi_Lana_1

Afi Lana (Afi Abdula )

 

Bikul

Bektash Ali

A-Rys

Beregnija_-_motherrus_grizli

Rus Grizli Beregniya

 

altyn_kumly_burgut Altyn_Kumly_Burgut

Altyn Kumly Burgut

 

Bergut

Bergut  (Akgush x Kara Gez Akgush x Karakulpok)

Imp.Turkmenia

Altyn

Altyn  (Azdar x Akbay )

Imp.Turkmenia

rada 

P-Rada

 

elbars2  Kelbars

Kelbars (Dzheihun x Lotty

(Gaplan x Ajura)  

Turkmenian blood

U-Gammat