Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Arystan Alga Serdar
serdar

 

 

Arystan Alga Serdar meno

CHAMPION

 

IMPORT KAZACHSTAN

 

CHOVNÝ PES

 

Dát. narodenia : 22.02.2014


Rodičia :
  KARA x Arystan Alga Udoma


Zuby: komplet, skus nožnicový


Dysplazia: HD - 0/0 , ED - A/A 

 

Výstavy : Výborný 1, CAJC, BEST JUNIOR, 4 x CAC, res.CAC, 

               CHAMPION of HU

 

 

 

FOTOGALÉRIA

 

VIDEOGALERIA

 

      Serdara sme si kúpili ako malinké 2 mesačne šteniatko, ktoré k nám pricestovalo až z ďalekého Kazachstanu z chovateľskej stanice Arystan Alga. Do Serdara sme sa zamilovali na prvý pohľad a nikdy to neoľutujeme. Serdar je veľmi silny pes, kompaktný a čo je na nom to najuzasnejsie je jeho vynikajuca povaha a pevne zdravie ! Serdar je neohrozený ochranca našej rodiny je veľmi nedôverčivý k cudzím psom ale aj k cudzím ľudom , ale v našej prítomnosti je plne ovládateľný. Je oddaný celej rodine vrátane deti a ostatnych zvierat na našom dvore ako sú kozy, kone a pod. 

 

Serdar má výborný pohyb, sluch i zrak a jeho dysplazia je HD free, ED free! 

 

Serdarov otec je krasny, statný pes menom KARA , ktorý pochádza z Kazachstanu. Kara je silný pes s výborným charakterom! Je synom slávneho psa menom AGATE ! Agate je Champion Kazachstanu a bol to vynikajuci bojovník a šampión v súbojoch. Stal sa sampionom Kazachstanu v zápasoch v rokoch 2005/2006! Agate bol veľmi silný pes veľmi obratný a výborný v charaktere a najmä to mal v hlave upratané... Kedze po nom nieže veľa potomkov o ktorých by sme vedeli sme veľmi radi že práve Serdar je jednym z jeho potomkov a sme stastni že Serdar žije práve u nás. 

 

Serdarova mamina sa vola Arystan Alga Yudoma a je to nádherná suka s krasnou hlavou a stavbou tela. Yudoma je dcérou veľmi známeho a slávneho psa nielen v Rusku a Kazachstane ale uz takmer v celej Európe a časti sveta a jeho meno je AKKUS. AKKUS je champion Kazachstanu, Junior sampion Kazachstanu je mnoho nasobnym víťazom výstav, klubovým víťazom ... AKKUS mal nádhernú a typickú hlavu, krásnu stavbu tela, vynikajuci pohyb a vybornu povahu! 

Pre mna je AKKUS jedným z najobľúbenejších aziatov vobec ... Je otcom mnohých uspesnych psov , spomeniem napr. A.A. Utiura ktorý sa stal svetovým víťazom . 

 

Akkus je synom nie menej slávneho psa menom BEN CHAN. BEN chan bol importovaný z Kirgyzistanu do Kazachstanu. Bol to naozaj nádherný pes s vybornou povahou. Presne ako jeho otec TIBUL ktorý bol importovaný do Kyrgizistanu. Tibul bol výborný bojovník a šampión súbojov rokov 2000-2002. 

 

Nemej úspešný pes zo Serdarovho rodokmeňa je LORAN. Loran bol nádherným psom nielen výstavným ale aj výborným bojovníkom. Ziskal titul Šampión Kazachstanu, Šampión Ruska stal sa dvojitým šampiónom a víťazom špeciálnej klubovej výstavy v Iskitime v roku 2008. Okrem toho má na svojom konte vyhru aj v súbojoch a to mnoho krát a stal sa dokonca Strieborným šampiónom súbojov v rokoch 2005 a 2006! 

 

                                                                      Rodokmen Serdara :

 

 

Kara5

 

                      K A R A

                 Son of Agate

  Champion of Kazachstan fights 05/2006

 

  Agatha

                      A G A T H 

 

          Champion of Kazachstan fights

 

 

        S A R I K

 

 

 

 

 

 

                      L I N D A

 

 

 

 

 

 

 

 

udoma7                                                  

                    A. A. Y U D O M A

 

 

 Akkus1

               

                    A K K U S H


Champion of Kazachstan

Champion of club show

Grand Champion of Kazachstan

Multi BOB

BenKhan

          B E N - C H A N        

tibul2

 

          T I B U L

  C H A R A - C H A N     

Chara

            C H A R A

 

 

 

Caosta

                    T S A O S T A

Loran

           L O R A N

 

tibul2

          T I B U L

 

         J U L D U Z

 

         S U J U N S I